Насправді заборони на російськомовні кліпи не було, це легко перевірити: зайдіть на наш канал і побачите, які кліпи і якою мовою збереглися у
нашому архіві.
Але завжди був пріоритет української пісні. Щотижня в хіт-парад з’являлося два 2 нові кліпи. Усі українські кліпи йшли поза чергою, а російські ставали в чергу. Тож, ті музиканти, які хотіли потрапити в хіт-парад швидше знімали кліпи на україномовні пісні.
Міф 9. У хіт-параді була тільки попса. Міф.
Насправді, кожен запам’ятовує те, що йому найглибше потрапляє у серце. Тож велика кількість наших прихильників пригадують у першу чергу «Фантом 2», «Аква Віту», Юрка Юрченка, Ольгу Юнакову.
Хоча насправді, ні до «Території А» ні після неї ніхто ніколи не показував у ефірі стільки рок і альтернативної музики. Форматом програми був у першу чергу кліп. Тому У хіт-параді легко уживалася музика різних жанрів та стилів.
Завдяки хіт-параду українські меломани першими побачили і чули кліпи гуртів «Брати Гадюкіни», «Грін Грей», «Скрябін», «Актус», «Конгрес», «Біокорд», «Рок-ліцей», «Всяк випадок» «Табула Раса», «ТНМК», «ВВ» і багато інших гуртів.
Міф 10. У «Території А» було по 30-40 концертів на місяць. Так! У нашій історії траплялися місяці, коли ми працювали майже по 30 концертів.
Це було під час гастрольних турів. Окрім вечірніх концертів для наших прихильників ми проводили акції, зустрічі, міні-концерти у школах, інтернатах, ліцеях, куди нас запрошували і де нас чекали.
Але таких турів було небагато. Зазвичай, концерти відбувалися у п’ятницю, суботу, неділю, коли у людей є можливість дозволити собі провести вечір не вдома. Тому історії про щоденні концерти, які розповідають деякі артисти того часу, м'яко кажучи, - перебільшення, або ж казка, яку вони собі вигадали.
До того ж, це були тури, в яких кожен з артистів чи гуртів виконували по 2-3 пісні, а весь інший час присвячували собі. Найбільше навантаження падало на команду «Території А», яка завжди залишалася за кадром.
Міф 11. Хіт-парад "Територія А" припинив вихід в ефір, бо Анжеліка Рудницька почала сольну кар'єру співачки. Це міф.
Анжеліка співала з народження - в родині, у дитячому хорі, ансамблі, в університетському студентському театрі, у спеціальний проектах "Території А". Після професійного запису своїх перших пісень Анжеліка, незважаючи на постійні пропозиції продюсерів, не збиралася займатися сольною кар'єрою.
Причиною закриття найпопулярнішого українського музичного телепроекту стала зміна власників каналу, які доклали зусиль не лише до закриття хіт-параду на каналі ICTV, а й фактично закрили можливість з'являти Рудницькій у будь-яких ефірах.
Однак після зникнення з ефіру, «Територія А» продовжує займатися мистецтвом, організацією фестивалів, виставок, концертів, благодійни акцій.
До свого 20-ліття «Територія А» взяла зобов’язання провести 20 благодійних акції і не лише виконала обіцянку, але й зробила набагато більше.
Міф 12. Про золото «Території А». Деякі ЗМІ та артисти люблять публічно смакувати, підраховуючи гроші, зароблені «Територією А» у пік своєї популярності.
Десятиліттями шукають ці скарби, як «золото рейха» і ніяк не можуть знайти. Бо мільйонні прибутки – це міф.
Насправді нашим найбільшим скарбом були і залишається наші глядачі, слухачі, читачі, прихильники, разом з якими ми виросли, сформувалися, вчилися разом співати і веселитися, українізувалися, здружувалися у 90-тих і разом у новому тисячолітті будували барикади під час Революції Гідності.
«Якби не «Територія А» - мене б тут не було, бо саме завдяки вам я став українцем», - зізнавалися деякі революціонери і лише заради цього нам варто було народитися, жити, творити і далі мріяти і розбудовувати нашу спільну територію, наш дім, наш країну.
Міфів ще багато. І доки ми живі – ми зможемо розповісти вам, які з них реальність, а які вигадки. «Територія А» продовжує існувати, діяти, творити.
Твоя «Територія А»: із 90-тих - назавжди!