Переслідування Миколи Семени
Кримський журналіст перебуває під кримінальним переслідуванням російських правоохоронних органів
Колеги, доброго дня.
Як ви, мабуть, знаєте, кримський журналіст Микола Семена зараз перебуває під кримінальним переслідуванням російських правоохоронних органів в окупованому Криму.
Йому інкримінують сепаратизм. Він - під підпискою про невиїзд, що де-факто означає, що він також є "заручником Кремля". Детальіншу довідку про його справу, підготовану Центром інформації про права людини, дивіться нижче.
Найближчим часом ми з колегами із Крим СОС та Центром Громадянських Свобод маємо намір провести акцію на підтримку Миколи.
І нам здається, що було б дуже важливо, якби до цього долучилося якомога більше окремих журналістів, видань, журналістських спільнот і народних депутатів із, так би мовити, журналістським минулим.
Пропонуємо влаштувати організаційну зустріч для планування акції наступного тижня. Скажімо, у вівторок о 19.00. Що скажете?
Щодо місця - то свій офіс готовий надати для зустрічі Центр Громадянських Свобод: вул. Басейна, 9Г, 3-й поверх, оф. 25.
Якщо ви не можете бути присутні фізично - можемо включити вас по скайпу чи вайберу. Дуже просимо повідомити про цю ідею вашим колегам, партнерам, особливо європейським.
Усім, хто потенційно може долучитися і завдяки кому про цю історію переслідування нашого з вами колеги дізналося б якомога більша кількість людей.
Дякую!
Інформація щодо переслідування журналіста Миколи Семени в Криму
Микола Семена – кримський журналіст, який раніше працював на всеукраїнські видання «День» і «Дзеркало тижня», також є колишнім кореспондентом московського видання «Известия». Зараз перебуває на пенсії. Співпрацював із проектом «Крим.Реалії» Радіо Свобода.
У квітні 2016 року російська ФСБ в окупованому Криму порушила кримінальну проти журналіста Миколи Семени через статтю, у якій начебто містяться «заклики до порушення територіальної цілісності РФ».
19 квітня 2016 року російські силовики здійснили обшук у будинку Миколи Семени, який тривав майже п’ять годин, і під час якого були вилучені два ноутбуки та інші носії інформації. Обшуки також пройшли в кількох інших журналістів та блогерів, які проживають в Криму. Після обшуку журналіста М.Семену кілька годин допитували у ФСБ, після чого відпустили під підписку про невиїзд.
28 квітня Миколу Семену викликали на черговий допит.
29 квітня стало відомо, що після чергового допиту Миколу Семену перевели в статус обвинуваченого.
25 і 26 травня ФСБ Росії викликала на допит також дружину і одного з синів Миколи Семени.
З 7 липня Миколі Семені обмежили доступ до особистого банківського рахунку через внесення його прізвища до списку «терористів». 12 липня Федеральна служба з фінансового моніторингу Росії опублікувала на своєму сайті Федеральний перелік терористів та екстремістів, куди внесла й ім'я кримського журналіста, позаштатного оглядача Радіо Свобода Миколи Семени.
Через поганий стан здоров’я М. Семени та загострення хвороби у зв’язку із переслідуванням 21 липня Інститут нейрохірургії імені академіка А. Ромоданова НАМН України звернувся із пропозицією про проходження обстеження та термінового курсу лікування.
Національна спілка журналістів України закликала російську владу дозволити Миколі Семені виїхати з території півострова на материкову частину України.
Міжнародна і Європейська Федерації журналістів висловили солідарність і підтримку заслуженому журналісту України Миколі Семені.
Свою стурбованість кримінальною справою проти кримського журналіста висловлювали представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович, посольства США в Росії та в Україні.
Міністерство закордонних справ України виступило із заявою, де вимагає від Росії припинити переслідування кримського журналіста Миколи Семени.
Радіо Вільна Європа – Радiо Свобода заявило, що захищатиме кримських колег і продовжить інформувати про події на півострові.
- Актуальное
- Важное