Ігри популістів
Схожа практика є аморальною, бо, у принципі, учти під час мору завжди відгонили якимось збоченством
Складається враження, що для інституцій, які мали б займатися серйозними справами, зокрема "розбудовою держави", не існує конституційних повноважень, вони дивним чином трансформувалися у "міністерства правди" з філіями на місцях. Причому, на тлі негараздів, зубожіння, не кажу вже про глобальні виклики доби, змагаються поміж собою у вправності пропагандистських трюків.
На нашому терені це добре прослідкувати за еволюцією офіційних звісток про засідання парламенту щодо ухвалення реформ. Переможні реляції, вигуки "Зміни понад усе!"” потихеньку сповзли у сонну констатацію факту очікування манни небесної. "Перемога" почала здуватися, мов повітряна кулька, у міру усвідомлення партійних і провладних піар-команди, що хтось ходить на інші сайти і вміє читати по-англійському. Таких виявилося достатньо, і тому нас чекає ще чимало прикрих несподіванок.
"Свобода – це рабство", – твердить міністерство правди у романі Орвелла "1984". На голці популізму в Україні хочуть виростити покоління рабів, свято переконаних у тому, що живуть вільно. Живуть чи животіють? Як там у Андруховича: "Свобода жахлива. А єдиний шлях, який ти маєш – це шукати від неї порятунку в давніх залежностях, в вигаданих узалежненнях і чергових поневоленнях".
- Актуальное
- Важное