Закон один. А їх багато...
Проект про скасування імунітету чекає своєї долі у Конституційному суді. От тільки члени цього дивовижного органу першими мали б втратити недоторканність
Особисто мене вже тоді дещо непокоїли формулювання на кшталт "остаточне вирішення того чи іншого питання". Може, це нездорові історичні алюзії, але чомусь пам’ять навертається у 30-і роки минулого століття, коли також певні сили і певні персонажі артикулювали приблизно такі ж сенсові конструкції.
Якщо брати за формальність факт належності Польщі до Європейського союзу (читай, – цивілізованого світу), то такі подвійні стандарти у підходах до минулого своїх співгромадян відгонять радше середньовічним єзуїтством, аніж дотриманням демократичних процедур. Зрозумілими були й тодішні мотиви ініціаторів люстрації, – тримати на гачку своїх головних опонентів з Громадянської платформи Дональда Туска, оскільки упродовж кількох років для цієї політичної сили ретельно формувався імідж „рожевих”, їй закидали флірт із, зокрема, Союзом демократичної лівиці.
Уявімо майже неймовірне: КС позитивно оцінить документ (хай навіть з міркувань власного збереження). Чи голосуватимуть у парламенті за скасування депутатського імунітету? Чи знову, - задля політичних цілей, зокрема, перед перспективою розвалу коаліції, - знайдуть для саботажу тисячі відмовок? І чи запрацює "люстрація" бодай на рівні законослухняності громадян? Бо про очищення від колишніх компартійно-комсомольських функціонерів в Україні ще годі говорити. Радше доведеться чекати доки вони самі не відійдуть "природнім шляхом". Хоча таких багато, тож слід набратися терпцю.
- Актуальное
- Важное