Інформаційна політика та зрив мобілізації
Інформаційна політика спрямована на розкол України бере початок з 90-х років минулого століття і, як результат - відсутність бажання у людей з Прикарпаття, їхати воювати на Схід.
Зараз доволі поширена думка про те, що активними діями терористів на Донбасі, РФ прагне зірвати четверту хвилю мобілізації.Таке прагнення підкріплене істерично-інформаційним потоком, як в середині країни, так й зовні, направленого на дезорієнтацію мас. Зокрема, в ЗМІ з'являються заклики до бойкотування проведення мобілізації, що виражається в посиленні протестів мирного населення проти таких дій влади.
Але, на мою думку, слід копати глибше, адже складається враження, що РФ давно мала наміри поглинути Крим та Донбас. Це виражається в інформаційній обробці населення цих регіонів й України, в цілому.
1) Навмисне розмежування між Заходом і Сходом Україна на мовному підгрунті. Добре пригадую, як в 90-х роках до нас на Прикарпаття приїжджали близькі родичі з Донецька. Ще тоді вони були "накручені" мовним питанням. Моя російськомовна сестра сильна переймалась, що їх можуть змусити розмовляти українською.
Натомість на Прикарпатті було відмінено вивчення російської мови в загальноосвітніх школах.Тому я її не вивчала. бо вона вважалась "москальською", мовою окупантів, але під час навчання в університеті - ой, як важко довелось.
Іноді траплялись кумедні випадки: коли їхали до нас на весілля, десь із Сходу - вивчали українську мову в дорозі, бо сильно боялись, що за російськомовне слівце їх поб'ють.
Таких прикладів можна навести безліч, але їх об'єднює одне: розкол України на мовному питанні, що призводить до непорозуміння в суспільстві, а то й ворожнечі.
2) Навмисне розмежування між Заходом і Сходом на геополітичному підгрунті. Так, склалось історично, що одна частина України значний час жила під впливом Європи, інша - під впливом РФ. Це добре "смикнули" політики, які поділились електоратом. Одні зосередились на Заході та Центрі, пропагуючи обіцянки об'єднання з Європою, інші на Сході розповідали про необхідність зближення з РФ, спекулючи на спогадах людей про Радянський Союз. Але, на превеликий жаль, не було тієї політичної сили, яка б зуміла своїми ідеями об'єднати Схід та Захід. Хоч, на мій погляд, це можливо, бо існує багато проблем, які хвилюють людей однаково по всій Україні.
3)Розмежування між Заходом і Сходом на ментальній основі. Проблема в тому, що дуже слабо відбувалось пізнання один одного на культурному рівні. В людей закарбувалось уявлення, що на Заході живуть бандерівці, а на Сході - "москалі". Хоч, насправді, там і там існують певні традиції, цікаві обряди, які варто було пізнати й таким чином, розмити стереотипи пропаганди, направленої на розкол України.
...І, на останок. Думаю, що така цілеспрямована політика мала за мету роздробити українське суспільство. Щоб Захід для якого Донбас - чужий, відмовився їхати за нього воювати.Судячи по настроях людей на Прикарпатті, в певній мірі - це спрацювало.
- Актуальное
- Важное