В умовах війни Україна не витримає дилетантських реформ

Елена Тищенко
29 августа, 2014 пятница
15:36

Україна опинилася в надзвичайно важкій ситуації. Війна, криза, відсутність коштів.

Але при цьому знаходяться так звані реформатори, які на цьому ще й заробляють.

Нажаль, відома фраза “Кому війна, а кому мать рідна” виправдовує себе повністю. Країна економічно лежить в руїнах. В Києві не має гарячої води. На Сході війна.

Але Коломойський викачує технічну нафту з хранилищ та отримує пальне з дисконтом. Компанія Фірташа відсужує з Навтогазу газу на 3 мільярди доларів. Нафтобази Курченка працюють та заробляють для нього. Як і банк Арбузова. Мін’юст сплачує мільйони приватним фірмам за свої реєстри. Як роялті. Хоча ще при Януковичу було доведено, що це незаконно. Реєстр – це комп’ютерна програма, яку купують раз і назавжди. А не підставляють приватного посередника для довічного виймання коштів з держави. Самого Януковича ніхто не переслідує в Росії та не арештовує його майно. Хоча між нами діє Мінська Конвенція, а Путін завяляє, що війни не має і він за закон. Тоді за міжнародною угодою Росія має накласти арешти на рахунки та майно “Сім’ї” автоматично. А, один момент, ми ж не звертаємося! Мін’юст зайнятий переслідуванням Комуністичної партії. Генпрокуратурі також не до цього. Арештів на майно “Сім’ї” не має. Вони навіть не в Інтерполі!

Проте іноземні “донори” готові виділяти кошти на боротьбу з корупцією в цієї країні. І суми сягають сотен мільйонів. Бо це найгірше, що нас руйнує. Добре. Аби ці гроші йшли нам на користь. Але УП розміщує публікацію з гучним закликом: “На ігрища довкола антикорупційних реформ нема часу. Пора ухвалювати рішення: або Україна має закон і гроші, або холодні батареї і злих виборців.

На фото – Арсеній Яценюк. Автор – Олексій Хмара. Особа, яка була притягнута до відповідальності за квартирну крадіжку відеомагнітофонів тощо на суму 5 тисяч з чимось. Який наразі опікується боротьбою з корупцією в Україні через належне йому Творче об’єднання ТОРО. Творче це точно. А далі по тексту публікації, вибачте, несанитниці про те, як Україні потрібні декілька нових органів (читай нові законопроекти під гранти, кожний з яких коштує десь 50-100 тисяч доларів тільки за текст здається) для боротьби з корупцією (читай створення додаткових чиновницьких посад та можливостей викачування грошей).

І в мене як в фахового юриста постає запитання: чи можемо ми витримати стільки дилетантів? Особливо зараз? Коли війна? В своєму опусі Хмара, будівельник за освітою, наводить якісь таблички, теоретичні тексти по боротьбі з корупцією, цитує вимоги Світового Банку та Міжнародного валютного фонду, які я особисто їм допомогала формулювати. В принципі, що роблять усі не фахівці. Бо вони не дуже розуміють, що за текстом та міжнародними вимогами є певний сенс. Від нас не органи нові вимагають, а справжню боротьбу з корупцією. Не на папері. Да, можливо нам потрібно стврити окремий Орган протидії корупції у вищих органах влади, бо інші побудовані по принципу залежності від цієї влади. Але один!

Проте такі як Хмара хочуть заробити грантові кошти на антикорупційних ініціативах. Вони, наприклад пропонують створити два антикорупційних органи. Один – який буде опікуватися запобіганню корупції та формуванням антикорупційної політики дежави. Другий – слідчий. І ще вони хочуть утворити третій, що буде утримувати реєстр декларацій посадовців. І четвертий, що буде утримувати реєстр власників юридичних осіб. І так далі. Я перестала читати їх антикорупційну стратегію, які вони зараз підсовують Президенту, на четвертому. Бо який Орган з антикорупційної політики? В нас є Урядовий уповноважений з питань антикорупційної політики та його Апарат. В Кабміні є Управління корупціогенних ризиків. Декларації перевіряють податкова та Нацдерджслужба. Остання ж опікується конфліктом інтересів чиновників. Реєстри в нас в Мін’юсті, який пролобіював цю кормушку собі ще за часів Ющенка, а щодо бенефіціарів, тобто справжніх власників будь-якої компанії, то да, нам це дуже потрібно знати офіційно. Але це робиться не шляхом утворення реєстру, а шляхом наданні цієї інформації банку при відкритті рахунку. Бо банки мають свою систему інформації і якщо вона десь не співпаде, рахунок буде арештований.

І де ми будемо брати гроші на ці реформаторські ініціативи? На утримання цих органів? На будівлі, споруди, транспорт та заробітні платні держчиновникам? Здаєтся наразі краще придбати тепловізори та зброю. Однак Хмару та подібних це не хвилює. Бо коли він каже, що нам щось дадуть донори, то він не пояснює, що донори дадуть гроші йому та йому подібним грантоотримувачам. На НАПИСАННЯ законопроектів. Але утримувати ці всі органи буде бюджет. Тобто ми з вами. До мене якось прийшов один з працівників Адміністрації Президента і сказав: “А ти знаєш, що в Хмари люди отримують по півтори тисячі доларів на місяць?”. Цікаво, а податки він з цього платить? Чи “вчорну”? Тому так цікаво з ними працювати і нашим урядовцям! Бо на цьому реально можна заробляти. Майже законно.

Коли я запитала Президента ГРЕКО (Група держав проти корупції), Маріна Мрчела, чи потрібні нам ДВА органи запобігання та протидії корупції, він очікувано відповів: “Звичайно ні. Ви не витримаєте. Створюйте один, еффективний”. Також Голова Латвійського органу протидії корупції Ярослав Стрельченков запевнив мене, що орган має боротися саме з корупцією, а не економічними злочинами взагалі, як пропонує Реанімайіний пакет реформ, який скоро доведе країну до реанімації. Те ж саме відповідають і Міжнародний валютний фонд і Світовий банк. Да, вони вимагають запобігання та протидії корупції, перевірки декларацій чиновників, проте скільки ми для цього створимо органів чи примусимо працювати існуючи, їм байдуже.

Як сказав той же Марін Мрчел: “боротьба з корупцією – це не утворення нових органів, це зміна правил гри. ВСЕ!” Саме тому я впевнена, що ніякі загравання з народом темою люстрації нам не допоможуть. Ми створимо хоч двадцять органів та люстраційних комітетів, але доки не зміняться правила гри жоден з них не запрацює! Проте це не цікаво для так званих “грантоїдів”. Вони наполегливо продовжують дурити суспільству голову. Вони як п’явки пристосовуються до найболючиших точок країни!

Я хочу звернутися до всіх, хто здатен почути: давайте відсівати зерна від плевел! Давайте їх відсівати! Бо в нас і так багато проблем, ми не не витримаємо ще й дилетанства цих горе-реформаторів! І давайте сконцентруємося на спавжніх проблемах нашої країни! З якими потрібно боротися не на папері.

Читайте также:
путин
12 июня, 2021 суббота
Путин потерял Украину и Закавказье: желанный "русский мир" проваливается, - Пионтковский
Андрей Ярмоленко
13 июня, 2021 воскресенье
Нидерланды - Украина: хронология первого матча на Евро-2020
13 июня, 2021 воскресенье
После запуска "Северного потока - 2" транзит газа через Беларусь "Газпром" сократит на 80%
Киев
+15
 • Киев
 • Львов
 • Винница
 • Днепр
 • Донецк
 • Житомир
 • Запорожье
 • Ивано-Франковск
 • Кропивницкий
 • Луганск
 • Луцк
 • Николаев
 • Одесса
 • Полтава
 • Ровно
 • Сумы
 • Симферополь
 • Тернополь
 • Ужгород
 • Харьков
 • Херсон
 • Хмельницкий
 • Черкасси
 • Черновцы
 • Чернигов
 • USD 26.91
  Покупка 26.91
  Продажа 27.14
 • EUR
  Покупка 32.62
  Продажа 33.03
 • Актуальное
 • Важное
2021, понедельник
14 июня
08:42
Надпись на форме не убрать! Потому что это - об Украине! Потому что это - про вас, - Зеленский поддержал сборную после матча Евро-2020
08:35
Андрей Шевченко
Запишем этот матч себе в актив, - Шевченко похвалил сборную Украины за матч с Нидерландами
08:33
В Украине зафиксировано 420 новых случаев COVID-19, умерли 13 человек
08:24
Официальный курс: цена доллара упала до минимума за 11 месяцев
08:20
сборная Испании
Испания - Швеция: где и когда смотреть матч Евро-2020
07:56
Отметили, что Россия - сторона конфликта на Донбассе: Зеленский поприветствовал поддержку Украины лидерами стран G7
07:45
Георгий Бущан
Евро-2020: как выглядит турнирная таблица после поражения Украины от Нидерландов
07:29
Задействовали противотанковое оружие: за прошедшие сутки россияне дважды обстреляли позиции Объединенных сил и продолжили обстрелы после полуночи
07:01
Евро-2020: результаты всех матчей воскресенья
00:14
Роман Яремчук
"Спасибо, пацаны. Бились, как львы ". Соцсети о первом матче сборной Украины на Евро-2020
00:00
Чапкис
Умер Григорий Чапкис
2021, воскресенье
13 июня
23:52
Обновлено
Андрей Ярмоленко
Нидерланды - Украина: хронология первого матча на Евро-2020
23:52
Украина проиграла Нидерландам в драматичном матче Евро-2020
22:41
Йенс Столтенберг
Столтенберг рассказал о российском следе в захвате самолета Ryanair в Минске
22:24
Джокович сделал невероятный "камбэк" в финале Ролан Гаррос
21:55
Дмитрий Кулеба
Украина готова рассмотреть вопрос о компенсации за запуск "Северного потока-2", - Кулеба
21:38
Биньямин Нетаньяху
В Израиле утвердили новое правительство, Нетаньяху ушел в отставку
21:17
Как выглядит Амстердам перед матчем сборной Украины и Нидерландов на Евро-2020. ФОТО
20:52
Австрия победила Северную Македонию в матче соперников сборной Украины на Евро-2020
20:42
Нидерланды - Украина: стартовые составы команд на матч Евро-2020
20:29
Байден заявил, что не уверен в успешности переговоров с Путиным
20:11
Зе-вакцинация. По проценту привитых Украина сейчас находится между Гондурасом и Никарагуа
19:49
Страны G7 требуют от режима Лукашенко провести свободные президентские выборы в Беларуси
19:29
КНДР на Кавказе. К 70-летию отца Кадырова классных руководителей в оккупированной Чечне обязали публиковать видео со стихами в его честь
19:13
Элина Свитолина
Свитолина показала, как в "боевом раскрасе" готовится болеть за Украину на Евро-2020
19:00
Россия обречена на распад после смерти Путина - историк из Санкт-Петербурга
18:39
Байден объяснил, почему отказался от совместной пресс-конференции с Путиным в Женеве
18:12
13 июня на фронте царила "тишина"
17:50
Англия победила Хорватию на Евро-2020
17:37
Страны G7 призвали Россию вывести войска с востока Украины и Крыма
17:21
В Беларуси заметили, как ЕС, РФ и США синхронно "сливают" Лукашенко
16:53
Нидерланды - Украина: букмекеры дали прогноз на матч Евро-2020
16:36
Синоптик Наталья Диденко посоветовала не забывать в понедельник зонты
16:21
В NASA впервые показали ракету, на которой астронавты полетят на Луну
15:55
Шевченко объявил заявку сборной Украины на матч Евро-2020 с Нидерландами
15:39
вакцина
Лидеры G7 договорились предоставить 1 млрд доз COVID-вакцины другим странам
15:18
В сборной Дании рассказали о состоянии футболиста Эриксена, который потерял сознание во время матча Евро-2020
14:45
Москва захлебывается от коронавируса. Следующая неделя объявлена нерабочей
14:18
"Я вообще на половину бельгиец!". Как украинцы отреагировали в соцсетях на разгром сборной России
14:00
В Черновцах разрушили памятник композитору Воробкевичу
Больше новостей