Перша Заява Урядового уповноваженого з питань етнонаціональної політики

Алексей Гарань
8 июля, 2014 вторник
22:33

Це - перша заява щойно призначеного відомого правознавця Геннадія Друзенка. Нижче також Заява Конґресу національних громад України

Заява Урядового уповноваженого з питань етнонаціональної політики з приводу заборони на в’їзд до Криму Рефату Чубарову

 

 «Придушення інших – це слабкість, замаскована під       силу».                                                Екхарт Толле

 

 

П’ятого липня 2014 року самопроголошена влада тимчасово окупованої АР Крим заборонила в’їзд на півострів Голові Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову. Зважаючи на аналогічну заборону, оголошену 22 квітня поточного року іншому лідеру кримських татар, багаторічному голові Меджлісу, народному депутату України Мустафі Джемільову, Урядовий уповноважений з питаньетнонаціональної політики вбачає в таких діях окупаційної кримської влади ознаки неприпустимої дискримінації за національною ознакою, оскільки і п. Чубарову, і п. Джемільову заборонили в’їзд до Криму саме через їхню публічну позицію, виступи та іншу діяльність як визнаних лідерів кримськотатарського народу. Брак будь-яких офіційних роз’яснень та обґрунтувань з боку як окупаційної кримської, так і центральної російської влади, за які саме дії лідерам кримськотатарського народу заборонено в’їзд на територію їхньої історичної батьківщини, фактично унеможливлює інші пояснення заборони, окрім прямої дискримінації за національною ознакою.

У зв’язку з цим Урядовий уповноважений з питань етнонаціональної політики наголошує, що неприпустимість дискримінації за ознакою національної чи етнічної приналежності передбачена низкою міжнародних актів, стороною яких є як Україна, так і Російська Федерація. Зокрема, заборона на в’їзд до Криму Рефата Чубарова порушує щонайменше ст. 2 Загальної декларації прав людини, ст. 26 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, ст. 14 Європейської конвенції з прав людини, ст. 4, 7, 16, 17 Рамкової конвенції про захист національних меншин.

Фактично Рефата Чубарова позбавили права на Батьківщину, оскільки пан Чубаров має постійне місце проживання (реєстрації) в Криму і залишається членом Верховної Ради Автономної Республіки Крим, яку у квітні 2014 року окупаційна влада незаконно перейменувала у т. зв. «Державну Раду Республіки Крим». Аби переконатися в цьому, достатньо відвідати офіційну сторінку кримського парламенту. Отже, кримськотатарський народ позбавили не тільки права спілкування зі своїми лідерами на рідній землі - його також позбавили права участі в управлінні своєю малою Батьківщиною через законно обраного представника до єдиного законодавчого і вищого представницького органу на півострові. Тим самим брутально порушено ст. 21 Загальної декларації прав людини та ст. 25 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права.

Також дії т. зв. «прокурора Республіки Крим» Наталії Поклонської, яка відмовилася зачитати РефатуЧубарову «предупреждение о недопустимости осуществления экстремистской деятельности» кримськотатарською мовою, порушують право представників кримськотатарського народу на спілкування з владою Криму рідною мовою, а отже - суперечать приписам ч. 2 ст. 10 Рамкової конвенції про захист національних меншин.

Врешті-решт, заборону на в’їзд до Криму Рефату Чубарову можна розцінювати як його насильницьку депортацію, яка прямо заборонена на окупованих територіях - ст. 49 Женевською Конвенцією про захист цивільного населення під час війни.

Показово, що, заборонивши в’їзд до Криму Рефату Чубарову, окупаційний режим грубо порушив не тільки норми міжнародного права, а й Конституцію Російської Федерації та т. зв. «Конституцію Республіки Крим» які, за логікою окупантів, мали б визначати засади правопорядку на території Криму. Так, неприпустимість дискримінації за ознакою національної чи етнічної приналежності передбачені ч. 2 ст. 19 Конституції РФ та ч. 2 ст. 13 т. зв. «Конституції Республіки Крим»; право на участь в управлінні державою через своїх представників передбачено ч. 1 ст. 32 Конституції Російської Федерації та ч. 1 ст. 25 т. зв. «Конституції Республіки Крим». Це ще раз доводить, що чинна російська влада відверто нехтує як міжнародним, так і своїм національним правом, а т. зв. «Конституція Республіки Крим» є не чим іншим, як ширмою, за якою окупаційна влада чинить протиправне свавілля на території півострову.

Урядовий уповноважений з питань етнонаціональної політики переконаний, що окупація Криму жодним чином не виправдовує брутальне порушення принципів міжнародного права та засадничих прав людини. Попри безпрецедентне напруження у стосунках України та Російської Федерації, спровоковане окупацією Криму та підтримкою терористів у Луганській і Донецькій областях, офіційний Кремль та контрольована ним окупаційна влада Криму зобов’язані дотримуватися добровільно узятих на себе міжнародних зобов’язань та власних конституційних приписів щодо неприпустимості порушення засадничих прав людини та дискримінації осіб за національною ознакою.

Урядовий уповноважений з питань етнонаціональної політики висловлює сподівання, що активна, консолідована та принципова реакція міжнародної спільноти, зокрема в рамках ООН, Ради Європи та ОБСЄ, із осудом порушення прав Голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, його виборців та кримськотатарського народу в цілому змусить керівництво Російської Федерації переглянути свою позицію і спонукає – замість переслідувати інакодумців та забороняти в’їзд на історичну Батьківщину лідерам кримськотатарського народу, чия позиція не збігається з позицією офіційного Кремля, – поважати засадничі права людини і повернутися до цивілізованого формату дискусії та полеміки з усімаетнонаціональними спільнотами Криму.

 

Заява Конґресу національних громад України з приводу недопущення на територію Криму

глави Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова

5 червня окупаційна російська влада Криму заборонила в’їзд на територію півострова главі Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову, який повертався з виїзного засідання в Генічеську Херсонської області.

Про заборону на в’їзд Чубарову було повідомлено лише в усній формі, без надання відповідного документа, який можна було б оскаржити у встановленому порядку. Крім того, Чубарову відмовили надати роз’яснення кримськотатарською або українською мовою. 22 квітня за аналоґічною процедурою було заборонено в’їзд до Криму лідеру кримськотатарського народу, народному депутату України Мустафі Джемілєву.

Ми бачимо, що заборона на в’їзд стає системою – кримськотатарський народ кримська влада намагається позбавити незалежних лідерів, які здатні захищати інтереси свого народу.

Конґрес національних громад України глибоко обурений діями посадових осіб Російської Федерації, що спрямовані на знищення національного руху кримських татар – корінного народу Криму.

Наголошуємо, що дії окупаційної влади брутально порушують не лише фундаментальні права і свободи корінного народу, закріплені у Декларації ООН про права корінних народів, й норми законодавства Російської Федерації, оскільки як депутату Державної Ради Республіки Крим Рефату Чубарову не може бути заборонено в’їзд на територію, інтереси виборців якої він представляє.

Події, що відбулися, змушують нас акцентувати увагу української та світової громадськості на брутальних порушеннях прав людини з боку Російської Федерації щодо громадян України на тимчасово окупованій території і вимагати міжнародного захисту прав наших співвітчизників.

Репресивні дії окупаційної влади пов’язані з проукраїнською політикою кримських татар, адже, як заявив Мустафа Джемілєв: «Ми, як і в минулі роки, добиваємося відновлення національно-територіальної автономії в рамках української держави. Будь-які інші варіанти ми не повинні розглядати, а що стосується різного роду обіцянок Росії чи іншої держави – ми свою батьківщину на продаж не виставляли і не будемо говорити, в якій державі ми будемо залежно від того, що нам дадуть».

Влада Російської Федерації, яка намагається звинувачувати Україну в порушенні нею прав національних меншин і лицемірно обумовлює свою аґресивну політику необхідністю захищати їхні права в Україні, вдається до нецивілізованих дій, які мусять бути засуджені міжнародними інституціями.

Закликаємо українську і світову громадськість, міжнародні організації негайно захистити невід’ємні права кримськотатарського та інших народів Криму.

Читайте также:
Олексій Арестович
title.author
18 января, 2022 вторник
Крысы с корабля. Как лгал и почему из Банковой бежал Арестович?
"Баварія" - "Барселона", Ліга чемпіонів
19 января, 2022 среда
"Бавария" поставила ультиматум лучшему футболисту мира Левандовскому, летом его могут продать
Зеленські
18 января, 2022 вторник
Семья Зеленского втайне отдохнула на Сейшелах в отеле Hilton, номер в котором стоит $1 тыс. в сутки, - журналист Ткач
Киев
+0
 • Киев
 • Львов
 • Винница
 • Днепр
 • Донецк
 • Житомир
 • Запорожье
 • Ивано-Франковск
 • Кропивницкий
 • Луганск
 • Луцк
 • Николаев
 • Одесса
 • Полтава
 • Ровно
 • Сумы
 • Симферополь
 • Тернополь
 • Ужгород
 • Харьков
 • Херсон
 • Хмельницкий
 • Черкасси
 • Черновцы
 • Чернигов
 • USD 28.2
  Покупка 28.2
  Продажа 28.47
 • EUR
  Покупка 31.92
  Продажа 32.34
 • Актуальное
 • Важное
2022, четверг
20 января
17:59
Зеленский
Зеленский отреагировал на слова Байдена по поводу возможного вторжения РФ: незначительных агрессий не бывает
17:51
PR
Автовыкуп во Львове: что обязательно знать о процедуре
17:46
Агент намекнул, что один из самых дорогих футболистов "Шахтера" покинет Украину
17:45
США ввели санкции против четырех украинских политиков из-за "вредной зарубежной деятельности РФ": среди них нардепы Козак и Волошин
17:36
эстония солдаты
Из-за российской угрозы Эстония увеличит оборонительные расходы на €380 млн
17:36
Энтони Блинкен
Блинкен о встрече с Лавровым: думаю, мы сможем выяснить, готова ли Россия к мирному разрешению конфликта на Востоке Украины
17:34
Эксклюзив
"Нам многое вспомнят": политолог Саакян считает, что во время интеграции в ЕС и НАТО будет много требований к Украине
17:26
В Печерском районе Киева произошел пожар, есть потерпевшая
17:25
Обещали иностранцам легализацию и требовали $2100: в Киеве разоблачили группу мошенников
17:08
Скопление российских войск у границ Украины: спутники Maxar сделали новые снимки полигонов РФ
17:04
"Ман Юнайтед" решил подобрать скандального чемпиона мира, которого выгоняют из "Барселоны"
17:02
коралловий риф
У берегов Таити обнаружили 3-километровый "первозданный" коралловый риф
16:58
Алексей Лупин
НБУ: В 2022 году Украина временно потеряла доступ к внешним рынкам капитала
16:56
В Украину идут порывистый ветер, снег и сильные морозы, - синоптик Наталья Диденко
16:49
Лукас Ранжел
Россия хочет напасть на Полтаву, - бразильский футболист "Ворсклы" рассказал о предчувствиях войны
16:48
Порошенко суд
Киевсовет призвал власть прекратить политическое преследование Петра Порошенко, оппозиционных политиков и независимых СМИ
16:47
В Киеве разоблачили фотографа с сообщницей, подделывавших COVID-сертификаты и дипломы
16:34
Эксклюзив
ЗРК
Украине нужно "антиоружие" для подавления атак со стороны России уже сейчас, - экс-замначальника Генштаба ВСУ
16:33
Space Entertainment Enterprise
К 2024 году в космосе построят первую киностудию и спортивную арену
16:24
КМДА
Выделят более 110 млн грн на укрепление обороноспособности города: Киевсовет одобрил программу "Защитник Киева"
16:22
латвия солдаты
Латвия готова предоставить Украине летальные и нелетальные вооружения
16:22
Прокуратура Грузии отказалась признавать Саакашвили пострадавшим
16:18
Эксклюзив
порошенко суд
"Банковая может зачистить всю оппозицию, чтобы Зеленский переизбрался": политэксперт не исключает условного срока для Порошенко с целью недопуска к выборам
16:07
Госрегулирование цен на продукты не повлияет на инфляцию, - НБУ
16:07
PR
Mega Millions разыграет $376 миллионов в ночь с пятницы. Узнайте, как принять участие из Украины
16:07
Арвидас Анушаускас
Время РФ для привлечения войск сократилось до часов, - Минобороны Литвы
15:57
ВСУ и Минобороны установили 20 января Днем чествования защитников Донецкого аэропорта
15:57
НАТО проведет масштабные учения за полярным кругом с участием 35 тыс. военных
15:55
ФИФА внесла революционные изменения в трансферные правила
15:53
таблетки Merck
Около 30 компаний планируют выпустить для бедных стран более дешевый аналог COVID-таблеток Merck
15:53
экономика
Нацбанк пересмотрел прогноз роста реального ВВП на 2022 год с 3,8% до 3,4%
15:32
WhatsApp
WhatsApp испытывает функцию паузы для голосовых сообщений
15:32
Более 300 тыс. книг: в Украине за прошлый год литературой обеспечили 616 библиотек
15:30
Эдуард Хегер
Премьер Словакии пояснил позицию страны по Крыму после того, как вице-премьер назвал полуостров российским
15:30
НБУ
НБУ повысил учетную ставку до 10% годовых и ухудшил прогноз инфляции на 2022 год
15:22
Япония разработала робота с искусственным интеллектом, который сможет задерживать правонарушителей
15:18
Вместо шести кубиков - шесть ящиков пива: Фьюри ответил на критику своей физической формы
15:16
Эмине Джапарова
Джапарова: уже более 40 стран-участниц назначили координаторов по работе Крымской платформы
15:16
Театр, бассейн, позолота, стриптиз: расследователи Навального обнародовали фото "дворца Путина"
15:08
Анонс
Digital Start Day: какие специальности и навыки в digital будут востребованы в 2022 году
Больше новостей